Ethereum ağ ücretleri iki hafta boyunca Bitcoin işlem ücretleri üzerinde

Bitcoin, ethereum, bitcoin cash ve litecoin gibi dijital para birimlerinin her bir işlemin gönderilmesiyle ilişkili bir ağ veya madenci ücreti vardır. Bu, bitcoin’in (BTC) bir kısmını göndermek için, cüzdanda gönderme ücretini de karşılayacak kadar BTC olması gerektiği anlamına gelir.

Yayım timelandığı tarihte, veri sitesi bitinfocharts.com ortalama BTC ağ ücretinin Haziran 1.14’te işlem başına $22 olduğunu gösteriyor. Ethereum (ETH) ağ ücretleri, o gün ortalama ücretin gönderme başına $0.62 civarında olduğunu gösteriyor. Bitcoin cash (BCH), işlem başına ortalama 0.006 $veya bir ABD kuruşunun altı onda biri ücretine sahiptir. Şimdi tüm BTC ücreti kayıt web siteleri, kullanılan siteye bağlı olarak birçok farklı ortalamalar olduğu gibi tam olarak aynı değildir.

Tarafından sunulan ücret hesaplama web sitesine göre billfodl.com, işleminizin bir sonraki blokta (10 dakika) mayınlı olması için gereken bir sonraki blok ücreti bugün $ 0.87. Benzer şekilde, 23 Haziran için, sonraki üç bloğa girmek için ortalama ücret aynı fiyattır. Bir kişi BTC ücreti başına $0.73 ödediyse, işlem muhtemelen altı blok (1 saat) içinde onaylayacaktır.

Altı bloklu ücret, eth işlem ücretlerini mevcut BTC ücretlerine çok daha yakın hale getirecektir bitinfocharts.com şovlar 0,62 dolar. Coin Metrics çizelgeleri, eth işlem ücretlerinin Haziran ayında btc’nin ücretlerinden art arda daha yüksek olduğunu göstermektedir.

Tweet’ten bu yana, Ethereum işlem ücretleri Coin Metrics verilerine göre düştü. Web portalı ethgasstation.info, eter gazı fiyat önerileri sunan bir web sitesi, eth ücretlerinin btc’nin istatistiklerine göre ortalamasından çok daha düşük olduğunu belirtiyor billfodl.com endişelidir.

Gweı’de ölçülen tüm ücretler, bir ETH işlemi ve ERC20 belirteci göndermek için gereken gaz miktarının, en hızlı işlem onay süresi için 0.26 dolar olduğunu vurgulamaktadır. Her katman daha düşük, standart ve güvenli ancak düşük ücretli işlemler için sadece bir ABD kuruşudur.

Şimdi, bu olay bitcoin cash (bch) ile gerçekleşmiyor, çünkü blok boyutu 32MB’YE yükseldi. Blok boyutu yükseltmeden önce, aynı gün Aralık ayı ortasında 2017, ortalama BCH ücreti işlem başına $0.31’e yükseldi. Bununla birlikte, Eylül 2018 stres testleri sırasında, btc’nin en iyi gününü 5x ile geride bırakan günde 2.4 milyondan fazla işlemi onayladıktan sonra, ortalama BCH işlemi (txn) ücreti txn başına 0.003 dolardı.

O zamandan beri BCH ücretleri doğal olarak $ 0.008 txn ücretini geçmedi ve son iki yıldır işlem başına bir ABD kuruşunun altında sürekli olarak kaldı. Coin Dance istatistiklerine göre şu anda 815.51 x 23, 2020’te bitcoin (BTC) üzerinde işlem yapmak daha pahalı.

Bitcoin nakit zinciri üzerinde işlem yapmak, eth’de işlem yapmaktan çok daha ucuzdur, çünkü eth’de işlem yapmak 8,566.66 % daha pahalıdır.

 

Bir cevap yazın