Ünlü Yatırımcı Calacanis Kripto Para Piyasası Hakkında Yorumlarını Aktardı!

Bitcoin en çok tercih edilen dijital para birimi olarak dikkat çekmeye devam ediyor. Dünyanın her yerinde tercih edilen Bitcoin aynı zamanda verdiği güven sayesinde de tercih ediliyor demek yanlış olmayacaktır. Tıpkı altın, Euro ya da dolar gibi kendi borsası olan BTC yatırımcıların da yeni gözdesi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Yatırımcıların arasında yer alan Jason Calacanis Bitcoin için ve kripto para için gözlemlerini aktardı. Orta ya da büyük ölçekli kripto para takipçileri ise ünlü yatırımcının yorumlarını merak ediyor. Peki, Calacanis kripto paranın önümüzdeki süreci hakkında neler söyledi? Kripto para yatırımı yapmak bu süreçte ne kadar mantıklıdır? Aradığınız tüm bu soruların ayrıntılı yanıtlarını içeriğimizin devamında bulabiliriniz. Detaylar…

İlk kripto paranın geçmişi 12 yıl öncesine dayanıyor. Piyasada Bitcoin dışında küçük ya da büyük ölçekli çok sayıda kripto para yer alsa da hepsine talep aynı olmamıştır. Bitcoin en çok talep gören kripto para olarak gelişme göstermiş ve dünya geneline yayılım göstermiştir.

Ancak Bitcoin’in bu başarısına rağmen yeni kripto paraların piyasaya çıkacağına yönelik bazı uzmanlar hemfikir olmaya devam ediyor. Gelecekte artık sistemin tamamen kripto para sistemine döneceği de yine uzmanların ön görüleri arasında yer alıyor.

Calacanis; Kripto Paraların Geneli Çöpten İbaret!

Bugün hali hazırda 5000’in üzerinde kripto para türü olduğu biliniyor. Nitekim uzmanlara göre bu 5000 kripto paranın arasında sadece 50 tanesi işe yarar şekilde talep görmeye devam ediyor. Gerisinin ise çöpten ibaret olduğu ifade ediliyor. Konuya ilişkin fikirlerini, düşüncelerini Twitter hesabı üzerinden aktaran melek yatırımcı Jason Calacanis paylaşımında şu sözlere yer verdi;

‘’ Kripto paraların çoğu gereksiz olduğu için talepten arınacak. Çünkü birer çöpten ibaret olduklarını söylemek mümkün… Aynı zamanda kripto para birimlerinin sadece %1’i işe yararken geri kalan %99’u tamamen çöpten ibaret diyebilirim.’’ Dedi. Yine tüm kripto paralar içerisinde sadece 50 tanesinin işe yarar olduğunu savunan kişi de melek yatırımcı Calacanis’in kendisidir.

Melek yatırımcıya göre çöp olarak nitelendirilen paraların hemen piyasa hacmine aktarılması boşa bu paranın dönmesi anlamını taşıyor. İleride bu çöp nitelikli paraların ortadan kalkması da kalıcı ve büyük etkiler bırakabilir. Elbettte tüm bu fikirleri savunan tek kişi melek yatırımcı Calacanis değildir. Kendisi gibi düşünen çok sayıda yatırımcı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bir cevap yazın