,

Trump Bitcoin’i Yasakladı Mı?

Geçtiğimiz haftayı sakin geçiren Bitcoin için yeni gelişmeler devam ediyor. Kripto para tutkunları için bu gelişmeler oldukça önem arz ediyor. Dijitalleşen dünyada Bitcoin’in dijital para olarak sahip olduğu konum için yeni süreçte neler beklendiği de özellikle BTC yatırımcılarının merak ettiği konular arasında yer alıyor.

Trump Bitcoin’i Yasakladı Mı?

Bildiğiniz üzere Bitcoin’in de diğer dolar, Euro ve altın borsaları gibi kendine has bir borsası bulunuyor. Yatırımcıları bu borsayı yani iniş ve çıkışları takip ederek buna göre kazanç elde etme hedefi ile hareket ediyor. Normal banka sisteminden farklı olan Bitcoin sistemi tamamen sanal işliyor.

Dünyanın farklı noktalarında da giderek artan talep sonucunda devlet ve bankaların rakibi olarak görülüyor. Yine buna karşı çıkan devlet ve ülkelerden biri de Amerika Birleşik Devletleridir. Donald Trump Bitcoin’e yönelik fikrini paylaştı. Yaptığı açıklamalarda neler söyledi? Bitcoin’i yasakladı mı? İşte bu ve benzeri merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları haberimizin devamında yer alıyor. Ayrıtılar sizlerle…

Haberin ayrıntılarını vermeden önce kısaca kripto paralardan bahsetmekte fayda olduğunu görmek mümkündür. Dünya artık global ölçekli olarak dijital hale geliyor. Bu dijital ortam her sektöre hitap etmeye ve sektörleri içine almaya da devam ediyor.

Para ve bankacılık sisteminin de dijital dünyaya dahil olduğunu ifade edebiliriz. Dijitalleşen dünyaya hitap eden dijital para birimlerine ise genel olarak kripto para ismi verilir. En güvenilir ve en çok yayılım gösteren kripto para birimi ise Bitcoin’dir. Bitcoin için devletlerin bakış açısı genel itibari ile çok sıcak olmasa da yatırımcıları halinden gayet de memnun duruyor.

Trump; Bitcoin İçin Hoşgörüsüz!

Donald Trump Bitcoin’in tercih edilmesine yönelik hoşgörüsüzlüğünü dile getirdi. Yapılan anket sonuçlarına göre artık insanların %47’sinin bankalardan daha çok Bitcoin’e güvendiği ortaya çıktı. Azımsanmayacak oranda artan talebin ABD’de aynı durumda olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bankalar aynı zamanda devletlerin de yapı taşı olduğu için ve sistemi doğrudan beslediği için ülkeler ve bankacılık sistemini savunanlar Bitcoin’i tercih etmiyor hatta öyle ki oldukça güvensiz olduğuna dair açıklamalarda bulunuyolar.

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi tarafından bu hafta Salı günü yapılması beklenen para ve ödemelerin sayısallaştırılması konusu sanal bir duruşma olarak işlenecek. Bu görüşme Bitcoin ve Kripto paralar açısından da büyük önem taşıyor. Donald Trump her ne kadar insanların BTC yatırımlarına yönelmesini doğru bulmasa da ne Bitcoin’i yasaklaması şuan için söz konusu değildir.

 

Bir cevap yazın