,

Bitcoin Neden Aniden Düşüş Yaşadı?

Kripto paralar arasında lider kronumda olan Bitcoin için düşüş nedenleri çok araştırılıyor. Bir anda yaşanan düşüş yatırımcıların merak konuları arasında yer alıyor. Bildiğiniz üzere global ölçekte adından söz ettiren ve en çok talep görerek büyüme kaydeden dijital para birimi hiç şüphesiz ki Bitcoin’dir.

Bitcoin Neden Aniden Düşüş Yaşadı?

BTC yatırımları ile bu vakte kadar milyonluk olan çok sayıda yatırımcı örneği vardır. Alım satım yaparak kazanç elde eden yatırımcılar BTC’ye ilişkin tüm ayrıntıları yakından takip ediyor. Buna bağlı olarak biz de sizlerin merak ettiği temel konuları ve düşül nedenlerini kaleme aldık.

Tüm ayrıntıları sizler için sunuyoruz. Bitcoin borsası var mıdır? Bitcoin neden düşüyor? Bitcoin düşünce çok zarar edilir mi ya da BTC ile nasıl kazanç katlanır gibi sorularınızın detaylı cevapları içeriğimizin devamında yer alıyor. Ayrıntılar sizlerle…

Bitcoin’in de bildiğiniz gibi tıpkı dolar veya euro gibi kendine ait bir borsası vardır. Bu borsada yaşanan iniş çıkışları takip ederek yatırım hareketlerini gerçekleştirip kazanç veya kayıp yaşayabilirsiniz. Yine dolardan örnek vermek gerekirse satın alma işlemlerini tıpkı dolar gibi düşük kurda iken yapmanız yükselince de dilerseniz satarak yatırımınızı katlamanız gerekiyor.

Bitcoin bir şirkete ya da kuruma bağlı olmadan hizmet verse de dünyanın her yerinde artık güvenle tercih ediliyor. Yatırımcıları borsa analizlerini yaparak buna göre hareket ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan düşüş ise herkes tarafından merak konusu olmayı başardı. Yatırımcı traderler beklenmedik bu düşüşün kötü sonuçlandığını dile getirdi. Peki, neden bu kadar hızlı bir düşüş yaşandı?

Madencilerin Satış Baskısı Bitcoin Düşüşüne Neden Oluyor!

Bildiğiniz üzere madenci havuzları bulunuyor. Madenci gurupları satın aldıkları kripto paraları şişlem gücü yaparak tek bir havuzda toplayarak oynuyor. Bunu bir tür piyango bileti sistemine benzetmek mümkündür. Uzun süredir madencilerin satın aldığı Bitcoin’ler yatırım halinde yükselişi bekliyordu.

Yaşanan BTC yükselişinden sonra bir anda çok sayıda BTC’nin madenciler tarafından piyasaya sürülmesi düşmenin temel nedenleri arasında gösteriliyor. Çünkü bu durum ciddi satış baskıları yaratarak borsayı da daraltıyor. Buna rağmen şuan toplamda %5’lik bir düşü görüldü. Bu düşüşün ardından Bitcoin şuan 9.187 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Yatırımcıların ön göremediği bu düşüş sonucunda birçok kesimin zarar ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat analistlere göre önümüzdeki haftadan itibaren Bitcoin için tekrar bir yükseliş sıçraması bekleniyor.

Bir cevap yazın