,

Wallet (Cüzdan) Nedir?

Normalde paraları saklamak için cüzdanlar kullanılır. Reel cüzdanlar reel paralar için geçerlidir. Bitcoin ise dijital para birimidir. Bu nedenle reelde BTC parası elle tutulur olmadığı için BTC birikimleri yine dijital olan cüzdanlarda saklanabilir. Wallet (cüzdan) ismi de dijital cüzdan olarak tanımlanıyor. Bitcoin yatırımcılar için yüklü birikim kaynağı olarak tercih ediliyor.

Wallet (cüzdan) nedir?

Birikiminiz ile BTC satın alıp bunu karlı bir kazanca çevirirken Bitcoin’lerinizi muhafaza etmeniz gereken bir cüzdana ihtiyacınız olacaktır. Çünkü Bitcoin yatırımlarını kısa vadeli bir yatırım planı olarak düşünmeyin. Kendi içinde tıpkı dolar veya altın gibi bir kuru olan bitcoin de iniş çıkışları takip ettiğiniz zaman kazanma fırsatı sunuyor.

Kur düşükken satın aldığınız BTC’lerinizi uzun vadede bekletip kur yükseldiği zaman hızlı ve paranızı katlayarak çekme fırsatınız bulunuyor.

Peki, BTC nasıl satın alınır? Bitcoin Wallet (cüzdan) ne demektir? Dijital cüzdan nereden ve nasıl açılır? İşte bu ve benzeri sorular en sık sorulan soruların başında yer alıyor. Sizlere rehber olacak yanıtları derledik ve kaleme aldık. Ayrıntılar hakkında bilgi almak için içeriğimizde devamında yer alan bilgilerden faydalanabilirsiniz. İşte tüm detaylar…

Wallet (cüzdan) Hesabı Nasıl Açılır?

Wallet cüzdanlar normal banka hesaplarına olan gereksinimi ortadan kaldırıyor. Elbette bu Bitcoin cüzdanlarının da birden fazla çeşidi vardır. İhtiyaçlarınıza cevap veren ve Bitcoinlerinizi saklayabileceğiniz bazı yatırım dijital cüzdanları şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Masaüstü dijital cüzdan; Masaüstü cüzdanlar adından da anlaşılacağı üzere bilgisayarlarınızda saklayabileceğiniz cüzdan türleri arasında yer alıyor. Son derece kullanışlı ve pratik bir yapısı vardır.
  • Web cüzdanı; Web cüzdanları ise sadece internet erişiminin olduğu ortamlarda hizmet alabileceğiniz cüzdanlardır. Dilediğiniz zaman internet olan her ortamda bu dijital cüzdanlarınıza erişim sağlayabilirsiniz.
  • Mobil cüzdan; Mobil cüzdan yine adından da anlaşılacağı üzere telefonlarınıza indirebileceğiniz dijital cüzdanlar olarak tanımlanıyor. Tüm akıllı telefonlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Donanım cüzdan; Donanım cüzdanlar ise fiziksel donanım, işlemci ve bazı programları içeren cüzdanlardır. USb boyutunda olduklarını söylemek yanlış olmayacaktır.
  • Kağıt cüzdan; Kağıt cüzdan ise en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Kendine has kodları ve özel anahtarı bulunan dijital cüzdan örneği olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda çıktı alınarak kullanılsa da karekod içerdiği için dijital ortamda da her zaman kodu okutarak kullanabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz wallet yani “dijital cüzdanlar” sadece birkaç örnektir. Bunun gibi çok sayıda alternatif bulmanız mümkündür.

Bir cevap yazın