,

Kripto ATM’leri Nedir?

Dijital dünyanın gelişim göstermesi ile beraber artık tüm sektörlerde farklılıklar yer almaya başladı. Hatta öyle ki para birimleri de artık dijitalleşmeye başladı. Bankacılığa alternatif olarak görülen kripto paralar dijital para olarak ifade ediliyor. Bunlardan en çok duyulanı ise hiç şüphesiz ki Bitcoindir.

Kripto ATM’leri Nedir?

Bitcoin bir dijital para olarak en çok tercih edilen ve talep göre yatırım türleri arasında yer alıyor. Bankalar gibi bağlı olduğu şirketler olmasa da tamamen dijital ortamda en az bankalar kadar profesyonel hizmet sunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bitcoin ve kripto paraların normal banka sistemlerinden ne farkı olduğu için ve işleyişin nasıl ilerlediği en merak edilen soruların başında yer alıyor.

Biz de sizler için kripto para ATM’leri ve Bitcoin ATM’lerine ilişkin bütün ayrıntıları kaleme aldık. Bitcoin sistemi nasıldır? Bitcoin satın alma ve para çekme işlemleri nasıl yapılır? Kripto para ATM’lerinden nasıl para çekilir ve nereden çekilir gibi soruların ayrıntılı yanıtlarını almak için hemen içeriğimizin devamına göz gezdirebilirsiniz. Ayrıntılar…

Kripto ATM Var Mıdır?

Genelde Türkiye’de kripto para ATM’leri hakkında detaylı araştırma yapılıyor. Daha önce alışkın olunan bir düzenleme olmadığı için yatırımcı adaylarının kafasında soru işaretleri bıraktığını söylemek yanlış olmayacaktır. Oysaki tıpkı normal banka ATM sistemi gibi hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Global ölçekte talep gören kripto paralar için çoğu ülkede kripto para-bitcoin ATM’leri hizmet veriyor.

Kurulan bu ATM’ler normal bankalarınkine benzese de kullanımı ve işlem yapılması çok daha kolaydır. Hangi ülkede hizmet veriyorsa o ülkenin yerel para birimine göre Bitcoin ya da kripto paralarınızı çekebilirsiniz. Dünyanın farklı noktalarında bu ATM’lerden faydalanabilir dilediğiniz zaman yerel para birimine göre para çekim işlemi yapabilirsiniz.

Peki nasıl kripto para çekimi yapabilirsiniz? Öncelikle kripto para ve bitcoin yatırımlarınızı saklamak için dijital cüzdanlar kullanmanız gerekiyor. Bu dijital cüzdanlar için birde fazla seçenek sunulduğuna daha önceki içeriklerimizde yer vermiştik. ATM ekranına çekmek ya da yatırmak istediğiniz tutarını girdikten sonra mobil cüzdandan kripto para aktarımı için direktif verebilirsiniz.

Ancak aynı dakika para çekim işlemi yapmanız mümkün değildir. Direktifin ardından işlem onay bildirimi tarafınıza gelince hemen tekrardan ATM’ye giderek paranızı çekebilir veya yatırabilirsiniz. İşte gördüğünüz üzere Bitcoin ile para çekme ve yatırma işlemler bu denli kolaydır. Yatırımlarınızı ve kazançlarınızı başka hesaba geçirebilir ya da yerel para biriminize göre çekme fırsatı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın