Bitcoin Madenciliği Yöntemleri Nelerdir?

Bitcoin ile para kazanmak ve paranızı katlamak mı istiyorsunuz? Kripto para madenciliğinin son zamanlarda en çok kar getiren yatırım olduğunu biliyorsunuz ve siz de paranızı büyütmek istiyorsanız bu yazımızda aradığınız tüm bilgileri bulabilirsiniz. Kripto para madenciliği ile zincirin eksik halkalarını doldurarak kazanacağınız Bitcoinlerle yatırım yapabilir, dilediğiniz zaman Bitcoinlerinizi satabilirsiniz.

Eğer madenciliğe başlamaya karar verdiyseniz, bilmenizi isteriz ki kripto para madenciliğinin de farklı birçok çeşidi bulunuyor. Bu seçenekler içinden size en uygun olanı seçebilir ve hemen bu kazandıran sanal para dünyasına güçlü bir giriş yapabilirsiniz. Sizleri daha fazla meraklandırmadan kripto para madenciliği yöntemlerinden bahsedelim.

Yeni Başlayanlar İçin Bulut Madenciliği

Eğer kripto para dünyası ile yeni tanışıyorsanız ve çok fazla bilgi sahibi değilseniz bu yöntem adeta sizin için yaratılmış. Aynı zamanda eğer yatırımınız için çok zaman ve efor sarf etmek istemiyorsanız bu yönteme bayılacaksınız. Siz evinizde oturmuş televizyon izlerken kazanmaya başlayacağınız bu inanılmaz yöntemi hemen açıklayalım.

Bulut madencilikte evinize büyük makinalar ve mekanizmalar kurmak gibi külfetlerden tamamen kurtuluyorsunuz. Teçhizat olarak bildiğimiz, kripto para madencisi olmak için sahip olmanız gereken makine ve işletimleri almak yerine bu makinelerin yaptığı işlemleri kiralayabilirsiniz. Kripto para madenciliği için çok sayıda teçhizata sahip olan kurumların bu cihazlarını kiralama işlemine Bulut Madenciliği deniyor. Onlar sizin yerinize cihazları kiraladığınız süre boyunca çalıştırmaya devam ediyor. Daha sonra kazanılan Bitcoin miktarından, işlemler sırasında yapılan elektrik gibi giderler düşülüyor ve kalan kazanç düzenli olarak hesabınıza yatırılıyor. Sadece bir kiralama işlemi ile madenci olmak işte bu kadar kolay.

Teçhizat İle Madencilik, GPU Madenciliği

Kripto para madenciliğini uzaktan yapmak istemiyorum ve yatırımımın her aşamasında yer almak istiyorum diyenlerdenseniz sizler için önerimiz GPU madenciliği olacaktır. GPU madenciliği aslında kripto para madenciliği denince akla ilk gelen ve en popüler olan yöntemdir. Bitcoin üretebilmek için ihtiyaç olan tüm ekipmanları almanız ve sürekli olarak çalıştırarak Bitcoinleri bulmanız gerekmektedir.

Ortalama bir teçhizat oluşturmak isteyenler için birkaç adet ekran kartı, soğutma, işlemci, teçhizat çerçevesi ve ana kart gerekmektedir. Oluşturduğunuz teçhizatın maliyeti sizin seçtiğiniz parçalara ve gücüne göre değişiklik gösterecektir. Ancak nasıl bir teçhizat oluşturursanız oluşturun, bu yöntem çok verimli ve ucuz bir yöntem olacaktır. Çok kısa zamanda GPU için yaptığınız yatırımı amorti edecektir. Ardından hızla kazanmaya başlayacaksınız.

En Bilinen Yöntem CPU Madenciliği

Eski bir yöntem olan CPU madenciliği artık tercih edilmemektedir. Bu yöntem ile Bitcoin madenciliği yapanların sayısı oldukça azdır. Çünkü bu yöntem çok yavaş çalışır ve bu nedenle kar etme hızınız da bir o kadar yavaş olacaktır. Aynı zamanda düşük performanslı olan bu yöntem çok maliyetlidir. Harcadığı elektrik muhtemelen karınızın büyük bir kısmını eritecektir. Bu yöntemin geçmiş dönemde çok tercih edilmiş olmasının en büyük sebebi masaüstü bilgisayarlar ve laptoplar ile yapılabiliyor olmasıydı. Ancak karlı bir yatırım olmadığının fark edilmesinin ardından bu yöntemden uzaklaşıldı.

Cesur Yatırımcılar İçin ASIC Madenciliği

Saydığımız tüm yöntemlere göre en hızlı olan ve en çok kazandıran yöntem ASIC madenciliğidir. Açılımı Application-Specific Integrated Circuits olan bu cihaz madencilik için tasarlanmış bir cihazdır. Tamamen madencilik için üretilen bu cihaz tüm yöntemlerden çok daha hızlı çalıştığı için kazandırdığı Bitcoin miktarı da diğer yöntemlere oranla çok fazladır. Bu yöntem ile çok fazla tartışma vardır ancak eğer bu tartışmalara kulak asmıyorum ve en hızlı yönteme sahip olmak istiyorum diyorsanız tercihinizi ASIC madenciliğinden yana kullanmalısınız. Hazır olarak alacağınız bu teçhizat ile hızla madenciliğe başlayabilir, Bitcoin üreterek yatırım yapmanın ve kar etmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Sizler için kripto para madenciliğinin tüm yöntemlerini sıraladık. Kendinize en yakın bulduğunuz yöntemi seçerek sanal para yatımı dünyasına giriş yapabilir, çağın en karlı yatırımını deneyimleyebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın