,

Döviz Yerine Bitcoin Yatırımının Avantajları

Bitcoin ve kripto para yatırımına bir türlü çoğumuz yeterince sıcak bakamıyoruz. Bunca yıldır alıştığımız yatırım modeli tabi ki büyüklerimizin de ilk önerisi olan döviz almak. Özellikle Euro ve dolar alarak paramızı büyütmeye ve yatırım yapmaya millet olarak çok alışkınız. Bu geleneksel yatırıma bağlılığımız sebebi ile de kripto para dünyasına hep bir adım geride duruyoruz. Bitcoin ile tüm dünya kar ederken bizler sadece uzaktan duruma seyirci kalıyoruz. Siz de seyirci kalmayın ve bu dünyayı daha iyi anlayın diye sizlere kripto paraya yatırım yapmanın neden döviz almaktan daha karlı olduğunu açıklayacağız. Dijital para birimleri dünyasını keşfetmenin vakti geldi geçiyor bile. Hazırsanız bu karlı yolculuğa başlamadan önce size yol gösterecek bilgileri paylaşmaya başlayalım.

Kripto Para Enflasyon ile Değer Kaybetmez

Bitcoin ya da herhangi bir kripto paraya yatırım yapmak istiyorsanız riskiniz çok daha az olacaktır. Çünkü kripto paralar bir merkeze bağlı olarak üretilmez ve bu nedenle siyaset ve politika kripto para birimlerinin kurlarını asla etkilemez. Kripto para kurları tamamen arz ve talep oranı doğrultusunda değer kazanır veya kaybeder. Eğer sıkı bir takipçi olursanız kur düşüşlerini ve yükselişlerini kolayca yorumlayabilir, yatırımınızın geleceğini rahatlıkla öngörebilirsiniz. Bu sayede büyük bir risk almaz, bildiğiniz ve anlayabildiğiniz bir para birimine yatırım yapmış olursunuz. Ayrıca sadece arz ve talep ilişkisine dayalı belirlenen kurlar sayesinde bir sürprizle karşılaşma ihtimaliniz de döviz ya da altın yatırımına göre çok daha düşük olacaktır.

Dünyanın Her Yerinde Kullanılır

Kripto paralar evrensel para birimleridir. Bu nedenle döviz gibi değişim yapmanızı gerektirmeyen bir yatırımdır. Bu size satın aldığınız kripto parayı rahatça kullanma, harcama, yatırım yapma ve takas etme fırsatı sunar. Bu sayede karınız hep artacak ve paranız hiç değer kaybetmeyecektir. Hem kullanım kolaylığı hem de evrensel oluşu kripto para yatırımının olumlu bir özelliğidir. Dilediğiniz zaman Bitcoin’lerinizi dünyanın her yerinde kartınızdan harcayarak o günkü kur üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Bu da size dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde yatırımınızın sadece ihtiyacınız olan kadarını bozdurma fırsatı vermiş oluyor.

Değer Kaybetmeyen Yatırım Modeli

Özellikle istikrarsız bir ekonomiye sahip bir ülkede yaşıyorsanız paranız sürekli olarak değer kaybedecek veya ani değer değişimleri yaşayacaktır. Kazanıp zar zor biriktirdiğiniz paranız neden gün geçtikçe değer kaybetsin ki? Eğer paranızı Bitcoin’e çevirirseniz, paranız hiçbir zaman değer kaybetmeyecek ve ekonomik gerilemelerden etkilenmeyecektir. Dilediğiniz zaman Bitcoin harcayabilme ve takas edebilme kolaylığı sayesinde de paranızı özgür ve esnek şekilde kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman yatırım miktarınızı arttırabilir, dilediğiniz zaman yatırımınızın üzerinden harcama yapabilirsiniz.

Anonim Olarak Al- Sat Yapılır

Bitcoininizi her ne olursa olsun siz istemediğiniz sürece kimse alamaz. Bitcoin alım satım işlemleri resmi kayıtlı işlemler değildir ve tamamen güvenliği sağlanmış gizli bir bilgi olarak saklanır. Eğer siz haber vermezseniz, hiç kimse bitcoin sahibi olduğunuzu hiçbir araç ve aracıdan öğrenemez. Bu nedenle riskli işler yapanlar, ticaret yapanlar, para döngüsü çok olanlar için Bitcoin oldukça güvenli bir yatırım çeşididir.

 

Bir cevap yazın